Polikarbonat Aydınlatma Sistemleri

Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 8 [name] => ÇATI KAPLAMA ÜRÜNLERİ [slug] => cati-kaplama-urunleri [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 8 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 7 [count] => 19 [filter] => raw [cat_ID] => 8 [category_count] => 19 [category_description] => [cat_name] => ÇATI KAPLAMA ÜRÜNLERİ [category_nicename] => cati-kaplama-urunleri [category_parent] => 7 ) )

Bu paneller , endüstriyel binalar gibi gün ışığına ihtiyaç duyulan yerlerde gün ışığından en iyi şekilde yararlanmanın ideal yoludur . Kaplamaya gelebilecek olası bir zarar çok tehlikeli ve maliyetli olabilir , ancak Rainbow Çatı Paneli, dolu tanelerine, hor kullanmaya ve kazara verilen zararlara karşı mükemmel bir koruma sağlar . Camdan 125 kata kadar daha dayanıklıdır . Bu özellik, geniş bir sıcaklık aralığında ve uzatılmış hizmet ömrü boyunca devam edecektir . Rainbow Çatı Paneli, aşırı derecedeki hava koşullarında bile fiziksel özelliklerini kaybetmez ve bu özelliği, onu dünya çapında kullanılan ideal bir kaplama sistemi haline getirir . Bu panel, -40 °C ve 100 °C gibi uç noktalardaki sıcaklıklara uzun süreli dayanabilir; aynı zamanda kısa süreli de olsa 130 °C’ye kadar da dayanıklıdır . Başka hiçbir kaplama malzemesinde, bu darbe direnci ve geniş çalışma sıcaklığı aralığını bir arada bulamazsınız.

Rainbow Çatı Paneli’nin yüksek performanslı bir UV (Ultraviyole ışın) emici tabakası vardır ve panelin dış yüzeyinde kalıptan birlikte çekilmiştir. Bu koruyucu tabaka, zararlı UV radyasyonunun levhaya uzun süre erişmesini önler ve bu sayede, görsel berraklığın ve mekanik gücün korunmasını sağlar

.Berrak paneller için %52’lik bir ışık iletimi ve 1,60 W/mq°K’lik düşük yalıtım değeriyle, Rainbow Çatı Paneli doğal ışık enerjisinin kullanımını en üst seviyelere çıkarır . Panelin oldukça yüksek yalıtım özellikli yapısı, daha etkili bir ısıtma ve soğutma sistemi için dâhili sıcaklığın düzenlenmesine yardım eder . Bununla birlikte panel, doğal ışığın binaya girmesini sağlar ve yapay ışığa olan ihtiyacı da
azaltır . Doğal ışıkların bu kullanımı CO2 emilimlerini ve bir binanın çevresel etkilerini azaltır . Polikarbonatın birçok kimyasala (solvent ve alkalikler dışında) karşı iyi bir direnci vardır , bu nedenle sert şartlarda kullanılması genellikle uygundur .Rainbow Çatı Paneli, mükemmel bir yangın performansına sahiptir , herhangi bir yangın durumunda gevşeyip açılacak ve dumanın, sıcaklığın ve ateşle ortaya çıkan gazların dışarı  atılmasını sağlayacaktır . Bu hava tahliyesini sağlayan özellik, binaların içindeki zararın belli bir noktada durdurulabileceği anlamına gelmektedir.

OLUKLU POLİKARBONAT LEVHA

Boşluklu polikarbonat, genellikle yapısal polikarbonat, hücresel polikarbonat, kanallı polikarbonat ya da çok katmanlı polikarbonat olarak da adlandırılır. “Hücresel” ismi, polikarbonatın kendi yapısından ötürü kullanılır. Polikarbonat plağın içindeki ayırıcı duvarlar arasındaki boşlukta (hücre) kalan hava, ısı yalıtım özelliği sağlar ve bu duvarları oluşturan dolgu maddesi (ayırıcı), polikarbonat plağa hem yapısal sertlik hem de esneklik sağlar. Polikarbonat Boşluklu levhalar, saydamlığın yüksek darbe direnciyle birlikte yüksek önem arz ettiği yerlerde, daha yüksek seviyede bir parlatma performansı sağlar. Bu levhalar, bina ve dekorasyon sanayisindeki yükselen ününü açıklayan fiziksel, mekanik, elektrik ve aynı zamanda yeni olmak üzere mükemmel özelliklere sahiptir. Bu ürünler, bütün dünyada satılarak tüketicilerin hayatlarına büyük katkılar sağlar. Her alanda kullanılabilir olması, hastane, spor alanları ve kamu altyapı projelerinde kaplama açısından ideal seçenek haline getirmiştir. Bütün saydam ve dokulu yüzeylerde kullanılabilir.

RAINBOW GRECA LEVHA

Ranibow Greca, pencereler ve yarı saydam çatı kaplaması için kullanılan ve UV ışınlarına karşı korumalı kıvrımlı modüler panellerden oluşan bir üründür. 2 milimetreden 12 milimetreye kadar farklı kalınlık seçenekleriyle sürekli ya da kurulu kıvrımlı yalıtım panelleri bulunabilir.