Kenetli Sistem Çatı Kaplaması

Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 8 [name] => ÇATI KAPLAMA ÜRÜNLERİ [slug] => cati-kaplama-urunleri [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 8 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 7 [count] => 19 [filter] => raw [cat_ID] => 8 [category_count] => 19 [category_description] => [cat_name] => ÇATI KAPLAMA ÜRÜNLERİ [category_nicename] => cati-kaplama-urunleri [category_parent] => 7 ) )

Ürün açıklaması

Kenetli çatı kaplama sistemi; estetik, uzun ömürlü ve mükememel su, ısı ve ses izolasyonu sağlayan bir sistemdir.

Yüzeyi delinmeden monte edilen trapezler, montajın hemen ardından elektrikli bir robot yardımı ile birbirlerine kenetlenirler. Bu işlem kaplamanın geçirimsizliğini sağlamaktadır.

Kenet sistem trapezler konstrüksiyona özel klipsler ile monte edilirler. Montaj sonrası bu klipsleri yüzey üzerinde görmek mümkün değildir. Kenet bölgesinde gizli kalan bu klipslerin kullanım ile trapezin yüzeyi delinmemektedir.​

Teknik uygulama şartnameleri belirlenen sandviç kenet sistem yapı yüklerine karşı mukavemet değerlerinin yanı sıra yapıya sağlayacağı estetik görünümlerde dikkate alınarak getirilmiştir. Özellikle kaplama zorunluluğu bulunan tonnaz çatılarda sandviç düz kenet sistem uygulaması ile hem yapı izolasyonunun kesin garantisi sağlanır hem de kaplama sonrası estetik görünümlü yapılar elde edilir .

Düz eğimli çatılarda minimum %2 eğimi kadar kullanılabilen sistem; yüzey kaplaması olarak kullanılan düz kenet trapezin şantiyede ve hatta çatı üzerinde üretilmesi sayesinde kesin, hatasız kaplamalar sunmakta mükemmel su, ısı ve ses izolasyonu sağlamaktadır. Kullanılan mineral yün malzemelerin A sınıfı yanmazlığa sahip olmaları ile yangın güvenliği sağlayan çatılar elde edilir.