Doğal Kiremit Aksesuarları

Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 8 [name] => ÇATI KAPLAMA ÜRÜNLERİ [slug] => cati-kaplama-urunleri [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 8 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 7 [count] => 19 [filter] => raw [cat_ID] => 8 [category_count] => 19 [category_description] => [cat_name] => ÇATI KAPLAMA ÜRÜNLERİ [category_nicename] => cati-kaplama-urunleri [category_parent] => 7 ) )

Tamamlayıcı Perlit kiremitler çatının tam anlamıyla uyum içerisinde çalışabilmesi için çatıda önemli bir yer tutmaktadır. İyi bir işçilik ile döşenmiş kiremitlerin uygun tamamlayıcı kiremitlerle donatılmasıyla estetik, modern, sağlıklı bir çatı oluşturmak mümkündür.

Mahya başlangıç ve bitiş noktalarında, farklı yönlerden gelen mahyaları birleştirme noktalarında, çatı yan saçaklarında, tek yöne eğimli çatıların üst kısımlarında, güneş enerjileri ve anten gibi ürünlerin çatıya montaj noktasında, çatı havalandırma fonksiyonun gerçekleştirilmesinde bir çok kiremit aksesuarı kullanılmaktadır.

 

Mahya Kiremiti

Çatı eğimlerinin birleşme noktası olan mahyanın fonksiyonel bir biçimde kaplanmasını ve şekillendirilmesini sağlar.

Ağırlık: 3,40 kg
Sarfiyat: 3 ad./mt.
Boy: 40 cm

 

 

Uç Mahya Kiremiti

Mahyanın başlangıcında veya sonunda kulla-nılır. Mahya kiremiti ile uyum sağlayacak şekilde tespit edilir.

Ağırlık: 3,60 kg
Boy: 40 cm

 

 

Mahya Kapama Kiremiti

Yan saçak kiremiti birleşim detayında kullanılan estetik bir çözümdür.

Ağırlık: 5,20 kg

 

 

 

Üçlü ( Üç Yollu ) Mahya Kiremiti

Üç tane mahya hattının farklı açılarla birleştiği noktalarda kullanılır.

Ağırlık: 5,20 kg

 

 

 

Dört ( Dört Yollu ) Mahya Kiremiti

Farklı yönlere eğimi olan çatılarda dört tane mahya hattının birleştiği mahya ve sırt geçişlerinde kullanılır. Mahya elemanlarının bağlantısını sağlar.

Ağırlık: 7,30 kg

 

 

 

Yarım Kiremit

42 x 18cm ebatlarında olan kiremit ölçü gereği kiremit kesilmesi gereken yerlerde (çatı penceresi, baca kenarlarında) kullanılır.

Ağırlık: 2,20 kg

 

 

 

Yan Saçak ( Sağ – Sol ) Kiremiti

Beşik çatı saçaklarında ve güvercinlik alınlarında kiremit örtüsünü sonlandırmak için kullanılır.

Ağırlık: 5,60 kg
Sarfiyat: 3 ad./mt.

 

 

Antenlik Kiremiti
Üzerine anten, güneş enerjisi ayakları vb. ürünlerin monte edildiği kiremittir. Üzerinde içinden bir parmak borunun geçebileceği şekilde bir boşluk vardır.

Ağırlık: 5,70 kg
Delik Çapı: 5 cm

 

 

 

Geçiş Kiremiti

Üzerine PVC boru güneş enerjisi ayakları vb. ürünlerin monte edildiği kiremittir. Üzerinde içinden 100’lük PVC borunun geçebileceği şekilde bir boşluk vardır.

Ağırlık: 5,20 kg
Delik Çapı: 15 cm

 

 

Havalandırma Kiremiti

Modern, sağlıklı, uzun ömürlü bir çatı için çok önemlidir. Kiremit altında yaratılacak hava sirkülasyonu çatının fonksiyonunu en iyi şekilde yerine getirilmesini sağlar. Havalandırılmış çatı özellikle kiremidin altında oluşacak yoğuşma ve su sızıntılarının önlenmesi ile çatının kuru kalmasını sağlar. Yaz aylarında kiremit altında oluşan ısınmış havanın dışarı atılması ısı yalıtım malzemesinin performansını artırır. Kış aylarında ise kiremit altının havalandırılması ile uygun ortam sıcaklığının oluşturulması kiremit üzerinde biriken karların erimesini hızlandırır ve kuvvetli rüzgârlardan dolayı kiremit altına sızabilecek suların buharlaştırılmasını sağlayarak çatı malzemelerinin ömrünü uzatır.

Ağırlık: 4,80 kg
Sarfiyat: 1 ad./10m2

Yan Saçak ( Sağ – Sol ) Şet Kiremiti

Şet kiremiti kullanılan çatılarda şet kiremiti ile yan saçak kiremiti birleşim detayında kullanılır.

Ağırlık: 7,30 kg

 

 

 

Şet Kiremiti

Sundurma (tek eğimli) çatılarda mahya hattı veya kalkan duvar oluşturmadan kiremit örtüsünü sonlandırmak için kullanılır.

Ağırlık: 6,20 kg
Sarfiyat: 3 ad./mt.